Line Ulekleiv om Torbjørn Rødland på Haugar Vestfold i Morgenbladet
«Torbjørn Rødlands fornymfing av kvinner virker totalt oppbrukt, men vil likevel ingen ende ta.»
Line Ulekleiv, Sommerromanser, Morgenbladet, 16.06.06
Line Ulekleiv om Torbjørn Rødland på Haugar Vestfold i Morgenbladet
«Torbjørn Rødlands fornymfing av kvinner virker totalt oppbrukt, men vil likevel ingen ende ta.»
Line Ulekleiv, Sommerromanser, Morgenbladet, 16.06.06
Nasjonalmuseets ledelse har hevdet at det var en glipp å oppgi kunstnerens fødested som Israel. Intern korrespondanse viser noe annet.
Aleksandra Domanović sporer forbindelserne mellem tekno-optimisme og fortidige nationalistiske drømme.
– I dagsläget finns inget som förändrar vår bedömning, säger konsthallschef Joanna Sandell Wright, angående huvudsponsorns påstådda folkrättsbrott.
I regjeringens kulturbudsjett for 2026 satses det ikke på visuell kunst. For en av landets viktigste kunstinstitusjoner er situasjonen akutt.
Fuck you!
hva er det som er så jævli viktig med kunst a? nei, takke meg til champis og myke skinnseter i båten min, skål!
Nakne damer i skogen er alltid interresant, kunst eller ei.
keiserens nye klær.
den ene hauser opp den andre, så vips synes alle at det er interessant med rema plastposer og småpiker med kjole på.
Jeg synes den utstillingen som var på Astrup Museet ifjor var jævlig dårlig, men det virker ikke som denne er noe bedre… Hva er det som gjør Rødland til en så jævlig viktig kunstner a?
Stakkars Rødland her får han gjennomgå!